Ajans Kadrosuna Katılım Sağlamak

Cast ajansları, son zamanlarda sık sık duymakta olduğumuz firmalar arasında yer almaktadır. Bu firmalar sayesinde birçok adayın hayallerine kavuştuğunu ve iyi yerlere geldiğini söyleyebiliriz. Oyunculuk, fuar hostesliği ve modellik gibi çeşitli meslek gruplarına dahil olmak isteyen kişiler, cast ajans başvurusu gerçekleştirerek büyük bir adım atmaktadır. Günümüzde birçok adayın cast ajanslarına başvuru yaparak sektöre katılım sağladıklarını söylemek mümkündür. Cast firmalarına nasıl başvuru yapılacağı, nasıl oyunculuk gibi sektörlere adım atılacağı son zamanlarda en çok sorulan sorulardandır.

Cast ajans firmaları, ilk aşamada adayların başvurularını kabul etmektedir. Bu firmalara başvuru yapmak için adaylardan herhangi bir şart istenmemektedir. Yani boy, kilo, yaş ve cinsiyet gibi unsurlar fark etmeksizin her aday cast ajanslarına başvuru yapabilmektedir. Daha sonrasında ajansta yer alan yetkili kişiler gelen başvuruları tek tek incelemekte ve uygun gördüğü kişileri belirlemektedir. Daha sonrasında ise belirlenen adaylara geri dönüş sağlanmaktadır. Geri dönüş sağlanan adaylar, büyük bir fırsat elde ettiğini kesinlikle aklından çıkarmamalıdır. Sonrasında adaylar çağrılarak fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmekte ve başarı elde eden adaylar cast ajanslarına ait kataloglarda yerini almaktadır. Katalogları inceleyen prodüksiyon şirketleri, uygun gördüğü adayları cast ajanslarına bildirmekte ve bu adaylarla görüşerek deneme çekimlerine katılmaktadır. Deneme çekimlerinde adayların seçilmesi için başarılı olması gerekmektedir. Yeteneklerini etkili bir şekilde sergileyen adaylar, hem cast ajanslarının hem de prodüksiyon şirketlerinin dikkatini çekebilmektedir. Yani deneme çekimlerinde adayların kendini gösterebilmesi için mutlaka yetenek sahibi olması ve aynı zamanda bunu karşı tarafa yansıtabilmesi gerekmektedir. Eğer yetenekli olmadığınızı düşünüyorsanız çeşitli kurslara katılım sağlayabilir ve eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kendini geliştiren ve eğitim alan adaylar, diğerlerine oranla çok daha büyük bir başarı elde etmektedir. Sonrasında ise adaylar, hayal ettiği sektöre katılım sağlamakta ve kariyer sahibi olabilmektedir.

Yani cast ajanslarına katılım sağlamak tek bir başvurudan ibarettir. Yapacağınız başvuruya bağlı olarak kolayca ajans kadrosuna dahil olabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir firmalarla çalışmak, her zaman iyi yerlere gelmenizi ve kariyer sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 

Kaynak: http://www.oyuncuajans.net/produksiyon-sirketlerinin-oyuncu-adaylarini-degerlendirmesi/