Cast Ajans Kadrosuna Dahil Olmak

Cast ajansları, günümüzde sık sık duymakta olduğumuz firmalar arasında yer almaktadır. Bu firmalar sayesinde birçok aday hayallerine giden yolda oldukça büyük bir adım atmaktadır. Cast ajans firmaları oyunculuk, modellik, fuar hostesliği ve tanıtım mankenliği gibi meslek   gruplarına katılım sağlamak isteyen adaylara yardımcı olmaktadır. Söz konusu sektörlere dahil olmak isteyen kişilerin ilk olarak cast ajans kataloglarında yer almaları gerekecektir. Cast ajanslarına dahil olmak uzun bir süreçten geçmektedir. Eğer bahsettiğimiz sektörlere katılım sağlamak istiyorsanız ilk adım olarak cast ajans başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız başvurular, geleceğiniz adına size büyük bir artı sağlayacaktır.

Cast ajanslarına başvurunuzu isterseniz ofise giderek, isterseniz de internet üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yani internet üzerinden hiçbir zahmette bulunmadan bir iki işlem ile ajans başvurunuzu tamamlayabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Cast ajansları, bünyesine gelen başvuruları detaylı bir şekilde incelemekte ve bu doğrultuda adayları belirlemektedir. Başvuru formunuza yazdığınız bilgilerin her birinin büyük bir önem arz ettiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Yanlış ya da eksik bilgi vermeniz durumunda başvurunuz cast ajans firması tarafından kabul edilmeyebilir. Dolayısıyla yazdığınız her bilginin doğru olduğundan emin olmalısınız. Başvuru formunuz firma tarafından incelenecek ve uygun görülmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir. Bundan sonraki aşama ise fotoğraf çekimleri olacaktır. Fotoğraf çekimleri adayların dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Çekimlere giderken fiziksel görünümünüze son derece dikkat etmeli ve dikkat çekici bir şekilde gitmelisiniz. Beden dili, jest ve mimikler de fotoğraf çekimlerinde önemli bir konuyu oluşturmaktadır. Yani hareketlerinize dikkat etmeli ve kendinizi göstermeyi başarmalısınız. Elde edilen fotoğraflar cast ajanslarının internet sitesinde ve kataloglarında yer alacaktır. Bu fotoğrafları ve kişisel bilgileri inceleyen prodüksiyon şirketleri, sizi uygun görmeleri ve sizinle çalışmak istemeleri durumunda firma ile iletişime geçecektir. Prodüksiyon şirketleriyle geçireceğiniz deneme çekimleri, kariyerinizi belirlemeniz açısından son derece önemlidir. Yeteneklerinizi etkili bir şekilde sergileyerek haya ettiğiniz sektöre ulaşabilirsiniz.

Bütün konularda olduğu gibi cast ajans seçiminde de güvenilirliğe dikkat etmeli ve seçimlerinizi her zaman bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz. Güvenilir firmaların size büyük bir avantaj sağlayacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekli olacaktır.

 

Kaynak: http://www.oyuncuajans.net/cast-ajans-basvurusu-nasil-yapilir/