Cast Ajanslarına Başvuruda Evrak Gerekli Midir?

Cast ajanslarının belirli bir düzene göre işleyen çalışma stilleri bulunmaktadır. Bu sayede hem ajansların hem de ajanslara başvuru yapan kişilerin işleri kolaylıkla ilerlemektedir. İlk kez bir cast ajansı da bulunacak olan kişilerin dikkatle atması gereken adımlar bulunmaktadır. öncelikle adaylar özellikle online başvurular için seçtikleri fotoğraflar konusuna özen göstermelidir. Hatta bu aşamada eğer imkân varsa profesyonel bir kişi ile çalışılması önerilmektedir. Ajansların başvuru formlarında istedikleri diğer bilgiler ise iletişim bilgileri ve boy – kilo gibi fiziksel bilgilerdir. Bu kısımda da yazılan her şeyin gerçekleri yansıtması gerekmektedir. Ajansların başvuru formunun doldurulması ya da formun ajansa gönderilmesi esnasında herhangi bir belge ya da evrak talebi yoktur.

 

Cast Ajansları Evrak Talep Eder Mi?

Cast ajanslarında çalışan tecrübeli menajerler, ajanslara yapılan başvuruları incelemektedir. Yapılan incelemede aranılan özelliklere sahip olan bireyler ile bir görüşme ayarlanması yoluna gidilmektedir. Başvuruları menajerler incelese de görüşmeleri ayarlamak ve adaylarla iletişime geçmek menajerlerin asistanlarının bir görevidir. Asistanlarla başvuruda bulunan kişiler arasında kararlaştırılan zamanda bir mülakat zamanı belirlenmektedir. Bu aşamaya kadar da herhangi bir evrak talebi olmamaktadır.

Adaylar mülakatlardan da olumlu bir cevap aldığında ajansa kayıtları yapılmaktadır. Cast ajanslarının evrak talebi işte bu aşamada kendini göstermektedir. Öncelikle ajansları bireylerin kimlik fotokopilerini istemektedir. Kayıt işlemlerinde gerekli olan bir diğer şey ise bireylerin vesikalık fotoğraflarıdır. Vesikalık fotoğrafların kayıt belgelerini hazırlamak için kullanıldığı bilinmektedir. Oyunculuk ajanslarına kayıt yaptırmak isteyen bireyler aynı zamanda; sabıka temiz kaydı, sağlık raporu ve IBAN numarası da bildirmek zorundadır. IBAN numarası oyuncuların kazançlarının hesaplarına aktarılması aşamasında kullanılmaktadır. Diğer belgeler ise ajansların oyuncuları tanıması ve onlara güvenebilmeleri için talep edilmektedir.

Cast ajanslarına kayıtların sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlanması için gereken belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Ajanslarda eksik belgeleri bulunan kişilerin kayıt işlemleri aksadığından ötürü yer alacakları projeler konusunda da sıkıntı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenden ötürü bir an önce televizyon sektörüne adım atıp kariyerinde ilerlemek isteyen bireylerin evrak konusuna dikkat etmeleri gerekmektedir.