invocation avant de dormir islamicfinder jason xaysittiphone nokia e64 specifications korek tv new clip 2014 exclusive card time warner cable internet package prices
Home » Cast Ajans » Manken Olmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktaları

Manken Olmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktaları

Oyunculuk, mankenlik, modellik gibi meslekler herkesin büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Bu hayatta ünlü olmayı herkesin istemesi kadar doğal bir durum yoktur. Fakat her meslekte olduğu gibi bu mesleklerde de aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Mankenlik yapmak isteyenlerin ise dikkat etmesi gereken birçok farklı nokta bulunmaktadır. Manken adaylarının, mankenliğe tam olarak ulaşabilmesi için gereken en iyi yol ise her zaman cast ajanslarıdır.

 

 

Cast ajansları insanların hayallerini gerçekleştirmek amacı ile hizmet vermektedir. Manken, oyuncu ve benzeri meslekleri edinmek isteyenler için özel olarak oluşturulmuş olan cast ajansı firmaları, insanlara birçok farklı hizmeti de sunmaktadır. Cast manken ajansları ile çalışan ve ilerdeki hayatında manken olmak isteyen bir kişinin dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır.

Mankenlik için en çok ilgi uyandıran ve cast ajanslarının daha fazla önemsediği konu her zaman fiziktir. Fizik, bir mankenin ürünü en iyi şekilde yansıtması ve daha iyi ön plana çıkarabilmesi anlamına gelmektedir. Fizik denilince ise akla birçok farklı konu gelmektedir. Bir manken adayında dikkat edilen önemli noktalardan bir tanesi manken adayının boyudur. Uzun boylu olan manken adayları, yapımcılar ve proje sahipleri tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise dikkat çekici özelliğinin daha fazla olmasıdır. Bunun yanı sıra manken adaylarında dikkat edilen bir diğer özellik ise kilodur. Kilo fiziği oluşturan en önemli yapı taşı olduğundan dolayı da mankenlerde vücut ölçülerinin belirli düzeylerde kalabilmesi için mecburen diyet şarttır. Manken adayları mutlaka diyetisyen kullanmalı ve programına uymalıdır. Bunun dışında manken adaylarında dikkat edilen bir diğer özellik de yüz güzelliğidir. Yüz güzelliği bir manken adayı için en dikkat çekici noktalardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Manken adayları yüz bakımını da ihmal etmemeli ve kendine çeşitli bakımlar uygulamalıdır.

Manken adaylarında dikkat çeken ve manken adaylarının dikkat etmesi gereken bir diğer unsur ise, manken adayları kesinlikle spor yapmalı ve vücutlarını her zaman dinç ve diri tutmalıdır.

Kaynak: http://www.castingajanslari.net/model-olma-kriterleri-nelerdir/