ian ford new day bar romance bien hoa menu bruce nelson guitars guy gets back pimple popped lettini pieghevoli da massaggio usati dallas dodge truck dealers
Home » Modellik Ajansları » Model Olmak İçin Gerekli Fiziksel Özellikler

Model Olmak İçin Gerekli Fiziksel Özellikler

Model olmak gibi bir hayaliniz mevcutsa, öncelikle bunun için gerekli özelliklere sahip olmanız gerektiğinin farkında olmalısınız. Model olmak için her ne kadar boy kilo ve yüz görünümünün önemli olmadığı zamanlar olsa da model olmak için genel anlamda bazı kriterler olmak zorundadır ve başarılı adımlar atmanız içinde sizin bu özelliklere sahip olmanız gerekir. Aksi halde bir projede yer almanız oldukça zorlaşır ve bunun akabinde başarısız olmak gibi düşüncelere kapılabilir ve bunun suçlusunun siz olmadığını düşünmeye başlarsınız. Bu nedenle cast ajansları modellik başvurularında önemli olan unsurları öncelikle belirtir ve sizlerin bu niteliklere göre hareket etmeniz gerektiğini belirtirler. Model olmak için boyunuzun, kilonuzun, vücut yapınızın, yüz şeklinizin büyük bir önemi vardır.

Modellerin çalışma alanlarında genel anlamda en önemli unsur öncelikte yüz güzelliği ve fotojenik bir yüze sahip olmanız gerektiğidir. Sürekli olarak sizlerin fotoğrafının çekileceğinden dolayı bu özelliğinizin olmaması ve asık bir suratla ya da güzelliğinizi yansıtamadığınız bir poz verme alışkanlığına sahipseniz kimse size iş vermek istemez ve model olarak çalıştırmak istemez. Bu nedenle samimi ve sempatik bir yüz ifadesine sahip olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte modellerin poz verme duruşları ve nasıl durmaları gerektiği gibi eğitimlere de sahip olmaları gerekmektedir. Buna sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, bunu dert etmemelisiniz, çünkü kaliteli ve güvenilir cast ajansları modellik eğitimleri kurslarıyla sizleri daha nitelikli ve deneyimli birer model olmanız için çalıştırmakta ve hazırlamaktadır. Bu eğitimlerden yararlanarak daha kaliteli projelerde yer alma avantajınızı arttırabilirsiniz.

Model olmanız için gerekli özellikler arasında kadınlar için boyun en az 175 cm olması gerekmektedir. Erkekler için minimum boy beklentisi 185 cm olarak öngörülmüştür. Kilonuzun da boyunuza oranla önemli derecede uyum içerisinde olması gerekmekte ve vücut yapınızın sportif bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Kadınlarda bacak boyunun da büyük bir önem taşıdığını belirtmekte fayda var. Erkeklerde de kaslı ve iyi görünümlü olmak sizin model olmanız için size büyük avantajlar sağlayacaktır ve model olma serüveninizin daha hızlı adımlarla başarılı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.oyuncuajanslar.com/marka-modeli-nedir/