golica 2012 movie trucos para los simpsons hit and run playstation 2 creative minds tattoo body piercing fotos de marcos kitano matsunaga
Home » Cast Ajans » Yapımcılar Cast Ajanslarından Oyuncu Talep Ederken Nelere Dikkat Ederler?

Yapımcılar Cast Ajanslarından Oyuncu Talep Ederken Nelere Dikkat Ederler?

Teknolojik gelişmeler hayatımızın her alanında bizlere kolaylıklar sağlamış hatta hayatımızı şekillendiren, yön veren bir olgu niteliğine gelmiştir. Bu olgunun ilerlemesi ve yaygınlık kazanması yepyeni sektörlerin oluşmasına ve gelişmesine zemin de hazırlamıştır.

Bu gelişen sektör beraberinde yapımcıları yeni yüz arayışına sürüklemiş ve bunun neticesinde oyunculuk ajanslarıyla işbirliği yapmasına neden olmuştur. Bu ajanslardan en gelişmişi ve tercih edileni cast ajanslarıdır. Yapımcı şirketlerle yakından bağlantılı ve sürekli istişare içerisinde olan bu ajanlar hem oyuncu olmak isteyen adaylara fırsatlar sunar hem de oyunculuk sektörüne yeni yüzler kazandırarak gelişimini sağlar. Cast ajanslarından oyuncu talep eden yapımcı şirketlerinin de bir takım şartları bulunur. Yani oyuncu seçiminde dikkatli davranmak zorundadırlar. Burada aklımıza şu soru geliyor. Yapımcı şirketler cast ajanslarından oyuncu talep ederken nelere dikkat ederler?

Öncelikle yapımcı şirketlerle oyunculuk ajanslarından en çok tercih edilen ve en özgün olan cast ajanslarının bire bir bağlantılı olduğundan bahsettik. Oyuncu talep eden yapımcı şirketler tek tip özelliklere sahip bireyler yerine çeşitlilik arz edebilen ve fiziki olarak da çeşitlilik gösteren bireyleri tercih etmektedirler.  Bunun nedeni yapımcı şirketlerin üzerlerinde çalıştıkları projelerin de sayıca fazla ve çok çeşitliliğe sahip olmasıdır.

Bu olguyu da göz önünde bulunduracak olursak yapımcı şirketlerin çeşitliliği neden arz ettiklerini anlamış olacağız. Bu sayede bu cast ajansları da oyunculuk havuzunu çeşitlendirmekte ve fiziksel özelliklere de önem vermek zorundadırlar. Fakat bu bozuk bir fiziğe sahip olan bireylerin oyunculuk ajanslarına başvuru yapamayacağı anlamına da gelmez.

Bu bireyler ön elemelerden geçerlerse muhtemelen ilk başlarda başrol oyuncusunun gölgesinde kalacaklar ve rollerine bir süre yardımcı oyuncu olarak devam edeceklerdir. Gerekli bilgi beceri ve deneyime sahip olan bireylerin ise başrol oyunculuğuna adaylığı diğer oyunculara nazaran daha dikkate alınarak incelenecek ve gerekli işlemler yapılarak bu bireylerin teknik donanımları daha da artırılacaktır.

Bununla birlikte cast ajanslarına başvuru yapan adaylar hemen meşhur olacağım diye bir sınırlamaya kendini tabi tutmamalıdır. Gelişmenin ve oyunculukta ilerlemenin zamanla gerçekleşeceği ve azim gerektiren bir iş olduğu unutulmamalıdır.

Kaynak: http://www.castreklamajansi.com/cast-ajanslarinda-dizi-oyuncusu-olmak/