Çocuk Oyunculuk İçin Cast Ajans Başvuruları Nasıl Yapılır?

Cast ajanslar taraflarına yapılan başvuruları değerlendirmeye alırken başvuru yapan kişilerin şişman ya da zayıf olmalarına, uzun boylu ya da kısa boylu olmalarına, genç veya yaşlı olmalarına, eğitimli ya da eğitimsiz olmalarına bakmaksızın gözle görülür bir engeli bulunmayan herkesi bünyesine katmak isterler. Bunun sebebi ise oyunculuk alanında oldukça gelişme kaydedilmiş olması bunun yanı sıra proje sahibi müşterilerin herhangi bir proje için bulmak istedikleri karakter özelliklerine sahip oyuncuları cast ajansların kişi kataloglarından bakmalarıdır. Bu durum sadece büyük oyuncular için değil çocuk oyuncular için de geçerli olup oyuncu olmak isteyen çocuklarının oyunculuk yeteneği olduğunu keşfeden anne ve babalar cast ajans başvuru formu doldurarak bu alanda ilk adımı atmış olabilirler.

 

Oyunculuk alanında çocuklarının da ilerlemesini isteyen, oyunculuk yeteneği ya da oyunculuğa karşı çocuğunun yeteneği olduğunu düşünen anne ve babalar çocukları adına bir cast ajans seçerek cast ajans başvuru formu doldurabilirler. Cast ajans başvuru formu doldurmak isteyen anne ve babaların öncelikle internet üzerinden çocuklarına en uygun olan ajansı seçerek, seçtikleri ajansın sitesine girerek site içerişinde bulunan cast ajans başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formu doldururken dikkatli olmaları gereken bazı hususlar vardır. Başvuru formu içerisinde yer alan kişisel bilgiler kısmına çocuklarının bilgilerini doldurmaları gerekmektedir. İletişim bilgilerine kendilerine ait güncel bilgileri girmeleri gerekmektedir.

Başvuru formu doldururken en önemlisi çocuklarına ait fotoğrafı eklerken boydan ve yüzlerinin net olarak seçildiği fotoğrafları tercih etmeleri gerekmektedir. Cast ajans başvuru formunu doldurduktan sonra başvuru onay bilgilendirmesi gelmesini beklemelilerdir. Cast ajans tarafından başvuru değerlendirmesi olumlu olan çocuk oyuncular için vasisi olan anne veya babası ajansa giderek çocukları adına kayıt işlemlerini tamamlamalılardır. Çocukları on sekiz yaşına gelene kadar çocukları ile ilgili yapılacak olan her anlaşmada vasisi olan ebeveynin izni ve imzası olmak zorundadır. Bunun dışında pedagojik destek de sağlanması gereken çocuklar ile ilgilenmek için mutlaka her proje için vasisi olan ebeveynin yanında bulunması da oldukça önemlidir.