filby broad camping equipment egyptian economy news what does two row barley means in spanish hirsch technic entwicklungs und handels gmbha afrikanerbond website hosts
Home » Cast Ajans » Cast Ajanslarında Mankenin Özellikleri

Cast Ajanslarında Mankenin Özellikleri

Cast ajanları oyunculara olduğu kadar mankenlere de iş imkânı sunan kurumlardandır. Gerekli yerlerle bağlantıları bulunan bu ajanslar mankenlerin defilelerde ya da tanıtımlarda yer almalarını sağlamaktadır.

Cast ajanslarına bağlı bir manken olabilmek için belli başlı özellikleri taşımak gerekmektedir. Çünkü manken olabilmek çok zordur. Gerekli fiziğe, donanıma ve sabra sahip olunması gereken bir meslek dalıdır. Mankenlik ilk aşamada görsellikten oluştuğu için kişinin düzgün bir fiziğinin olması şarttır. Gerekli sporlarla desteklenen diyetler düzgün bir fiziğe gidilen yoldaki doğru adımlar arasında yer almaktadır. Manken adaylarının uzun boylu olması gerekmektedir. Ortalama boyun üzerindeki adayların mankenlik yapma olasılıkları diğer adaylardan daha fazladır.

Erkek manken adaylarından beklenen ise gerekli uzun boyun yanında yapılı bir vücuttur. Firmalar için erkek mankenlerde kaslar oldukça önemlidir. Manken adayları da bunları göz önünde bulundurarak spor salonlarında aşırıya kaçmadan kas çalışması yapmak zorundadır. Çünkü kişinin çok fazla kasa sahip olması kıyafetleri tanıtırken ya da üzerine göre kıyafet bulurken zorluk yaşamasına neden olmaktadır. Kol kasları bu aşamada ayrı bir yere sahiptir. Çünkü firmalar aşırı derecede kol kası olan kişilere yönelik kıyafetler üretmemektedir. Mankenler de bir tanıtım aracı olarak görüldüğünde kendilerine göre değil firmalara göre hareket etmelidir.

Yürüyüş erkek ya da kadın mankenlerin bilmeleri gereken ortak noktalardan birini oluşturmaktadır. Her dönem değişiklik gösteren stilleri bulunan yürüyüşte günümüzde askı stili uygulanmaktadır. Mankenler kıyafetleri taşıyan canlı askılar olarak podyumda kendilerini göstermektedir. Bunun için defile sırasında bir mankenin dikkat çekmek için koreografiden farklı olarak hareket etmesi cast ajansı tarafından uygun karşılanmaz. Hatta bu durum ajansla manken arasında ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden olabilecektir.

    Cast ajansları mankenlerinden uysal olmalarını da beklemektedir. Çünkü her dönem büyük ses getiren defilelerde yer almak mümkün değildir. Bu sebepten ötürü cast ajansları mankenlerinin yüzünün unutulmaması için çeşitli tanıtımlara ya da fuarlara göndermektedir. Manken bu duruma itiraz ederse veya farklı tavırlar sergilerse ajansın tercihleri arasından çıkma ihtimali doğacaktır. Bunun için ajans yetkilileri ile iyi ilişkilerde bulunmak mankenlerin yararına olacaktır.