cfr 22 part 120-130 cross fell by grenfell sledge cotxes segona ma girona 4x4 games proceso de ventas aida
Home » Cast Ajans » Fotomodellik ve Fizik

Fotomodellik ve Fizik

Fotomodellik ve fizik birbirini tamamlayan iki kelimedir. Fiziği düzgün olmayan bir kişinin başarılı bir fotomodel olması mümkün değildir. Fotomodelliğin sözlük tanımı sanat ya da reklam fotoğrafları için modellik yapan kimse anlamına gelmektedir.

Bir fotomodelde aranan belli başlı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler arasında başı çekenlerden biri düzgün bir fiziktir. Fotomodel olmak isteyen birinin vücut hatları mutlak suretle orantılı olmalıdır. Orantıdan kasıt çoğu zaman zayıflıktır fakat büyük bedende insanların da fotomodel olma şansları vardır. Büyük beden fotomodelliği için de belli vücut orantılarına sahip olmak gerekmektedir.

Fotomodel olmanın ikinci şartı fotojenik olmaktır. Profesyonel ortamda çekilen fotoğraflarda gerekli oynamalar sonrasında herkes güzel görünebilmektedir. Fakat fotomodeller yüz güzellikleri ve asil duruşları ile normal çekimlerde bile kendilerini belli eden kişiler arasından seçilmektedir. Son zamanlarda markalar fotoğraflarında çok fazla oynama yapmayı tercih etmemektedir. Doğallık akımı bu sektörde de kendini göstermiştir.

 Ajanslarda mankenlik için olmazsa olmazlardan biri şüphesiz ki uzun boydur. Fakat fotomodellikte bu bir kıstas değildir. Çok kısa olmamakla birlikte gereken diğer şartlara uyum sağlayan kişiler fotomodel olarak seçilebilirler.

Fotomodellikte gözler en çok dikkat çeken organlardır. Çünkü bakışlar bu meslekte oldukça önemlidir. Fotomodel olmak isteyen kişinin çekimlere başlamadan önce ayna karşısında duruş ve bakış çalışmaları yapması önerilen şeyler arasındadır.

Gerekli tüm özelliklere sahip olduğunu düşünen adaylar için bir sonraki adım cast ajansları olmalıdır. Çünkü bu türdeki mesleklerde yönlendirme büyük bir yer kaplamaktadır. Kişiler yalnız başlarına gereken iş bağlantılarını kuramazlar ve çekim yaptıramazlar. Fotomodellikte başarının yolu bir cast ajansından geçmektedir fakat ajansa kaydolmak başarı için yeterli değildir.

Fotomodellik, işin makyajını yapan kişiden seti hazırlayana kadar tam bir ekip çalışmasıdır. Bu yüzden fotomodellikte başarı sağlamak isteyen birey bunu hiçbir zaman aklından çıkarmamalıdır. Fotoğrafçısı ile de arasını iyi tutmalıdır. Çünkü fotoğrafların nasıl göründüğü tamamen fotoğrafçının elinde olan bir şeydir. Ayrıca fotomodel her şekilde poz vermeyi bilmeli, duruşu ile çevresindekilerin dikkatini çekmeli ve fotoğrafçısının söylediklerini bire bir uygulayacak potansiyelde olmalıdır.