pk ripper parts ca-388l m2i-b2 input lag jb songs playlist stuffed brinjal recipe by tarla dalal
Home » Cast Ajans » Cast Ajansları ile Reklam Projeleri Arasındaki İlişki

Cast Ajansları ile Reklam Projeleri Arasındaki İlişki

Cast ajansları, oyunculuk ya da modellik gibi sektörlerde ihtiyaç duyulan yeni yüzleri bulma konusunda prodüksiyon şirketlerine yardımcı olan firmalardır. Cast ajansları, prodüksiyon şirketlerinin tercih ettiği ilk seçenek haline gelmiştir. Yeni bir meslek seçme konusunda, bu firmalara başvuran insan sayısı oldukça fazladır. Oyunculuk, bazı insanların çocukluktan beri hayallerini kurduğu bir meslektir. Bu insanlar oyunculuk sektörüne katılım sağlayabilmek adına çeşitli yollar tercih etmektedir. Bu yollardan biri de cast ajanslarına başvuru yapmaktır. Oyuncu olmak için cast ajanslarına başvuru yapan ve başvurularının kabul edilmesini bekleyen binlerce insan bulunmaktadır. Bu insanlardan bazılarının başvuruları geri çevrilirken bazıları da ünlü birer oyuncu olma şansını elde edebilirler.

Oyunculuk sektörü çok geniş kapsamlı ve içinde kategorilere ayrılmış olan bir sektördür. Oyunculuk deyince hemen aklımıza dizilerde ve filmlerde rol alan oyuncular gelir. Bunun yanı sıra reklamlarda izlediğimiz kişilerde, bu sektöre dahil olan oyunculardır. Reklam oyunculuğu da, dizi ve film oyunculuğu gibi sorumluluk isteyen bir meslektir. Reklam oyuncusu olmak isteyen adaylar diğerleri gibi cast ajanslarına başvuru yapmaktadırlar. Bu başvurular oyunculuk başvurusu adı altında, internet üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Cast ajansları da bu başvuruları değerlendirerek uygun olan adayları seçmektedir. Uygun olan adaylar fotoğraf çekimine çağrılmaktadır. Bu çekimler de fiziksel görünümünüz çok büyük önem taşımaktadır. Fotoğraf çekimine giderken güzel ve uyumlu bir şekilde giyinmeye dikkat etmelisiniz. Saçınız ve makyajınız da aşırıya kaçmadan, kıyafetinizle uyum içinde olmalıdır. Çekilen fotoğraflar, cast ajans kataloglarında ve internet sitesinde yayınlanarak prodüksiyon şirketlerinin görmesi sağlanır. Reklam projeleri için oyuncu arayan prodüksiyon şirketleri sizi uygun bulmaları durumunda cast ajansıyla iletişime geçerek, sizinle görüşmek istediklerini bildirirler. Yapılan görüşme sonrasında anlaşma sağlayabilirseniz reklam oyunculuğu yapmak için büyük bir adım atmış olursunuz. Daha sonra ki aşama ise deneme çekimleri olacaktır. Deneme çekimlerinde yeteneklerinizi gösterebilmeniz, oyuncu olmanız açısından oldukça önemlidir. Deneme çekimleri sonrasında, yetenekli olduğunuzu kanıtlarsanız reklam oyuncusu olmaya hazırsınız demektir.

Yani ekranlarda izlediğimiz reklam oyuncularının neredeyse tümü, cast ajansları sayesinde bu sektöre kazandırılmaktadır. Geleceğiniz açısından seçeceğiniz cast ajansının güvenilir olması büyük önem taşımaktadır.